Pro-Evolution-Soccer
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Pro-Evolution-Soccer

Pe$ | Clan
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Bancuri

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Pe$ | Sensation




Mesaje : 62
Data de înscriere : 07/02/2008

Bancuri Empty
MesajSubiect: Bancuri   Bancuri Icon_minitimeVin Feb 15, 2008 5:16 pm

Let's have some fun:D:D:D


-Cum te numesti? intreaba medicul.
-Popopopopa Mamamamamarin.
-Esti balbait?
-Nu, tata era balbit, iar ala care mi-a scris certificatul de nastere era un cretin!!!


Capra mosteneste o avere foarte mare, iar toti banii ii chieltuieste pentru renovarea casei. Cumpara ferestre noi, mobilier, parchet, usa, etc.
Cand pleaca in oras la cumparaturi, le spune iezilor ca parola este "sug lapte". Iezii inteleg, iar mama pleaca.
Lupul, care in tot acest timp ascultase ce se vorbise se duce si supa la usa iezilor. Iezii:
-Parola?!
-Sug lapte!
-Sugi p*** ca ne-am pus vizor!!!


Ceausescu si Gorbaciov sunt invitatila un dineu alaturi de presedinti ai altor tari.La dineu cei doi observa ca toate tacamurile sunt facute din aur.Cei doi isi propun sa fure macar o lingura.
Gorbaciov:
-Dragii mei,uitati-va la aceste tablouri frumoase si valoroase...
Toti se uita si in acel moment baga repede o lingura in buzunar.
Ceausescu:
-Vreti sa fac un numar de magie?
Toti:DAAA!!!
-Bine!Uite!Iau lingura asta de pe masa,o bag la mine in buzunar si o scot din buzunarul lui Gorbaciov.


La post suna telefonul. Bula raspunde. O voce aspra intreaba:
-Ce masini aveti acolo?
-Acuma numai Jeep-ul in care, de obicei, generalul isi plimba curul obez...
-Stii cu cine vorbesti???
-Nu!
-Aici e generalul si Jeep-ul ala de care vorbesti e Jeep-ul meu. Diseara iesi la raport!
-Dar dvs. stiti cu cine vorbiti?
-Nu!
-Atundi dispari, gras imputit!...


Un batran cap al mafiei este pe ptul de moarte... Isi cheama nepotul la el si-i spune:
-Nepoate, asculta la mine! Vreau sa-ti las ca mostenire pistolul meu. El iti va aminti mereu de mine!...
-Dar, bunicule, mie nu-mi plac pistoalele!... Mai bine mi-ai lasa ceasul tau "Rolex"!
-Asculta la mine, nepoate!... Intr-o zi tu o sa conduci afacerea familiei... O sa ai o nevasta frumoasa, o gramada de bani, o casa mare si, poate, si cativa copii... Si, poate, intr-o zi, cand o sa intorci acasa, o sa-ti gasesti nevasta in pat cu alt barbat... Si atunci ce-o sa faci?!?... O sa-i arati "Rolexul" si o sa-i zici, "Hei, amice, tie ti s-a scurs timpul!... E randul meu!'...?!?


Ion termina facultatea de medicina si este repartizat intr-un sat. Acolo medicul batran il informeaza ca nu poate sta cu el in prima saptamana de activitate (cum ar fi trebuit) si pleaca spunandu-i sa fie atent la ce face.
Se intoarce peste 7 zile si-l intreaba ce a facut. La care Ion ii spune:
-Prima data a venit o baba ce o durea capul, asa ca i-am dat un calmant. A doua oara a venit un copil julit la genunchi, asa ca am curatat rana, am dezinfectat-o si l-am pansat. Vineri, cand sa inchid cabinetul, a venit Maria, a incuiat usa si s-a intins pe masa spunandu-mi: "Ioana, nu am mai vazut un barbat de 3 luni!".
Medicul, cu sufletul la gura, il intreaba pe Ion:
-Si, ce i-ai facut?!?
-I-am pus picaturi in ochi!
Sus In jos
Pe$ | Sensation




Mesaje : 62
Data de înscriere : 07/02/2008

Bancuri Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri   Bancuri Icon_minitimeVin Feb 15, 2008 11:15 pm

hai ma voi nu puneti nimic?Smile
Sus In jos
Pe$ | RuRaL^CrawL

Pe$ | RuRaL^CrawL


Mesaje : 67
Data de înscriere : 07/02/2008

Bancuri Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri   Bancuri Icon_minitimeVin Feb 15, 2008 11:24 pm

sa nu spui k sunt baiat rau,hai k pun shi eu:

O femeie grasa sta in fata oglinzii fermecate:
- Oglinda-oglinjoara, cine-i cea mai frumoasa din tara ?
La care oglinda:
-Daca vrei sa-ti spun da-te la o parte, ca nu vad nimic


Cine a reusit sa puna femeia la locul ei?
-Mesterul Manole.(numele meu de familei:d ma mandresc cu el)

Un betiv iese de la circiuma si in drum spre casa intra pe la o pescarie si cumpara doua kg de peste , pe drum se rupe plasa in care era pestele si neavind unde sa il puna, il pune in buzunare la pantaloni, mai merge ceva si ii vine sa se pise se deschide la slit si prinde de un peste ,la care betivu zice: de 40 de ani te vad in fiecare zi, dar nu am stiut ca ai ochi albastrii

Bula vine suparat de la scoala si ii zice lu tacsu':Copii rad de mine ca am dintii mari.Si tacsu':Lasa ca ei au dintii mari.
Bula incepe si rade.Tacsu' enervat, zice: dar nu mai ranjii ca zgarii parchetul



Bula pe cimpul de instructie.
Dupa citeva comenzi nexecutate de Bula, capitanu striga.
Aviatie inamica la joasa inaltime!
Tot plutonu ia pozitia regulamentara, numai Bula pozitia de drepti in mijlocul campului.
Capitanu-Ce faci Bula?
Bula- Ma adapostesc sub un copac.
Capitanu-Da' unde vezi copacii?
Bula-Dar unde vedeti dumneavoastra avioane??



Un betivan vine la doctor si ii spune ca este bolnav.
Doctorul il consulta, dupa care ii spune:
- Nu pot sa pun diagnosticul maladiei dvs. Cred ca de vina este alcoolul.
- Nici o problema, domnule doctor, am sa vin cand sunteti treaz!
Sus In jos
Arhanghell

Arhanghell


Mesaje : 8
Data de înscriere : 01/04/2008

Bancuri Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri   Bancuri Icon_minitimeMar Apr 01, 2008 8:49 pm

Alinuta se trezeste noaptea auzind batai in geam. Deschide geamul si vede o cioara mare, neagra si urita batind din aripi si croncanind: "Te maninc...te maninc....te maninc!!!"
Alinuta fuge speriata la ma-sa si o scoala din somn:
- Mami, mami, repede ca ma maninca pasarica!!!
- Scarpina-te!

Alinuta: Hai, taticule, lasa-ma sa ma joc cu bunica.
Tata: Nu se poate Alinuta.
A: Te rooooog.
T: Bine, daca insisti, dar sa stii ca e ultima oara cand o dezgrop.

Intr-o seara, toti fratii Alinutei radeau, doar Alinuta plangea.
- De ce plangi Alinuta? intreaba tatal.
- Fratii mei au aruncat-o pe mama de la balcon! spuse Alinuta printre suspine.
- Si tu de ce plangi?
- Nu am vazut faza!...

Vine Alinuta acasa si-i gaseste pe toti plangand.
- Ce ati patit mai?
- A murit bunicu...
- Cum asa?
- Pai, sa vezi... l-am adus sa vada si el casa. Era pe balcon si s-a daramat cu el.
- Si a murit bunicu!
- Nu... a cazut, da' s-a prins de tocu' de la geam... a alunecat si iar a cazut...
- Si-a murit bunicu!
- N-a murit mai... a picat in copacu' din curte...
- Si a murit bunicu!
- Nu...a fost catapultat pe acoperis, de pe care a alunecat si a tras toata tigla dupa el...
- Si a murit bunicu!
- Nu... ca s-a prins de burlan... da' s-a desprins cu el cu tot... si a ajuns la etaju' 2... da s-a rupt cu el si a picat prin tavan la etaju' 1...
- Si a murit bunicu!
- Nu, mai... s-a rostogolit pe scari pana la parter...
- Si a murit...
- N-a murit mai... da' l-am impuscat noi ca ne darama casa...

-Vand nevasta!! An de fabricare: 1980, culoare: roscata, putin uzata, cam de 2 ori pe zi (dar duce mult mai mult), Al doilea proprietar, Cai putere: oooooo Jesus (poa' sa tina o herghelie), Caroseria putin uzata: a fost un mic accident cu un vecin care nu s-a asigurat daca sunt acasa si a venit pe la ea, in urma accidentului el a fost grav avariat iar ea a suferit niste mici atingeri de curea pe aripa stanga spate, dar cu timpul se repara. Pret negociabil, o dau cu accesori : unu de 3 ani si o fetita de 5 ani. Rog seriozitate!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Bancuri Empty
MesajSubiect: Re: Bancuri   Bancuri Icon_minitime

Sus In jos
 
Bancuri
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pro-Evolution-Soccer :: Discutii Libere-
Mergi direct la: